Odcinek A: Ordynator lek. med. Małgorzata Kiwińska
Lokalizacja: Pawilon II , parter
Gabinet lekarski: tel. (+48) 75 6459 699
Dyżurka pielęgniarska: tel. (+48) 75 6459 642
Sekretariat medyczny: tel. (+48) 75 6459 683, email: neuro@dcro.org.pl
Odcinek B: Ordynator lek. med. Marta Kosińska-Pałkiewicz
Lokalizacja: Pawilon II , II piętro
Gabinet lekarski: (+48) 75 6459 657
Dyżurka pielęgniarska: tel. (+48) 75 6459 655
Sekretariat medyczny: tel. (+48) 75 6459 683, email: neuro@dcro.org.pl
Zakres świadczonych usług:
Wielokierunkowe usprawnianie chorych przekazywanych bezpośrednio z oddziałów specjalistycznych lub kierowanych przez lekarzy poradni specjalistycznych , którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają stosowania kompleksowych czynności rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru medycznego:
Celem kompleksowej rehabilitacji neurologicznej jest przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej, zdolności do pracy i zarobkowania oraz zdolności do czynnego uczestnictwa w życiu społecznym. Leczenie oparte jest na terapii psychologicznej i neuro/ i logopedycznej, metodach neurofizjologicznych (m.in. PNF, Bobath), z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu do neurorehabilitacji (m.in. rezonans stochastyczny szczególnie zalecany np. w SM czy zestaw VR wykorzystywany do diagnozy i rehabilitacji funkcji poznawczych).
Zestaw VR przeznaczony jest głównie dla pacjentów po udarze mózgu, zabiegach operacyjnych na ośrodkowym układzie nerwowym, po urazach mózgowo-czaszkowych i ze stwardnieniem rozsianym. Poza diagnozą neuropsychologiczną wykonywaną przez psychologa z zastosowaniem Wiedeńskich System Testów, dodatkowy program CogniPlus umożliwia usprawnienie procesów uwagi, pamięci, percepcji wzrokowej i słuchowej, orientacji przestrzennej oraz funkcji wykonawczych. Na Oddziale, codziennie, prowadzona jest również terapia zajęciowa , która wykorzystuje tkwiący w każdym człowieku potencjał twórczy dla rozwoju lub wykształcenia się pewnych cech i zachowań, które są w stanie znacznie polepszyć jakość życia chorego ( nauka przygotowywania posiłków, prasowania, szycia, malowania, rysowania, pogadanki).
Warunkiem przyjęcia na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej są:
oddziału lub kliniki:
lub poradni specjalistycznej:
Skierowanie do Oddziału nie jest wymagane w przypadku:
Szczegółowych informacji na temat organizacji pracy Oddziału udzielają pracownicy sekretariatu medycznego od poniedziałku do piątku w godz. 8:00- 14:00 tel. 75 645 9683